Przełam brązowe schematy

bedrck / Pixabay

Przyznaj, że brąz prawdopodobnie nie jest twoim pomysłem na dekorowanie kolorem, ale czas przemyśleć swój pogląd, ponieważ odcień nadaje się do niemal każdego stylu projektowania. Połącz brąz z granatem, aby nadać pomieszczeniu przytulny charakter, lub włącz go do schematu projektu z jasnoniebieskim i beżowym, aby uzyskać bardziej stonowany wygląd. Niezależnie od tego, gdzie leży Twoja wrażliwość projektowa, brązowe schematy kolorów są idealne do podkreślenia stylu pomieszczenia.
Gotowy do wypróbowania różnych odcieni? Przewiń w dół, aby zobaczyć kilka kreatywnych sposobów dekorowania brązem i sprawdzić kolory pasujące do brązu.

Granatowy, beżowy i kasztanowy

Brąz często stanowi podstawę naszych projektów i nadaje im większą powagę – zwłaszcza, gdy używamy przeważnie jasnych kolorów. Jednak gdy w sypialni dominują kolory ciemno-granatowy, głębokie kasztanowe brązy i ciemne beże, a refleksy bieli zapewniają kontrastujący kolor nikt się nie oprze temu pomieszczeniu. To mały, ciemny pokój – wychodzi na wewnętrzny dziedziniec budynku – więc zamiast walczyć z architekturą jasną paletą, przełam naturalną ciemność pomieszczenia, ograniczając paletę do dwóch bogatych kolorów, które Ci odpowiadają. Wynik, jak sądzimy, to przytulna mała sypialnia przypominająca kokon.

Czarny, filetowy i złoty kontra brąz

Kiedy czerń spotyka się z brązem: bierzemy pod uwagę oba neutralne odcienie, które dobrze ze sobą współgrają. W jadalni czerń nie tylko tworzy więcej dramatyzmu na meblach, ale także podkreśla piękne i różnorodne odcienie miodu i koniaku występujące w meblach. Większość ludzi myśli o brązie jako kolorze, który widział swoje czasy. Jednak zmieszany z bogatymi, ciepłymi kolorami, takimi jak fioletowe i złote odcienie tworzy przytulną, nastrojową i luksusową ponadczasową ucieczkę od całego świata. Barwy klejnotów emanują marokańską atmosferą, podczas gdy ziemiste brązy uziemiają pomieszczenie. Doskonale się uzupełniają!

Czekoladowy brąz, śmietanka i pomarańcza

Wprost wspaniale wygląda połączenie ciemnego czekoladowego brązu ze śmietaną i pomarańczą. Kontrast kremu z brązem to cieplejsze, bardziej wyrafinowane podejście do czarno-białej historii i dodanie akcentu pomarańczy w pięknym, spalonym lub jasnym odcieniu naprawdę dodaje życia i blasku Twojej sypialni czy salonowi.

 

Możesz również polubić…