Jak ochronić meble podczas remontu?

stux / Pixabay

Remont to czas, w którym nasze meble wyjątkowo narażone są na zniszczenie. Z jednej strony chcemy odświeżyć wnętrze naszego mieszkania lub domu, a z drugiej strony musimy również zadbać o dobre zabezpieczenie mebli, które już mamy. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko występowania zniszczeń oraz zredukujemy koszty prowadzonego remontu. Zanim przystąpimy do ochrony mebli, warto zaopatrzyć się w większe ilości folii malarskiej oraz papierowej taśmy, które pozwolą nam stworzyć skuteczną ochronę dla mebli. Warto również przygotować stare kartony lub gąbki.

Jeżeli chcemy przeprowadzić remont to skutecznym sposobem zabezpieczenia mebli będzie ich wyniesienie z remontowanego pomieszczenia. Gdy tylko możemy sobie na to pozwolić, warto to zrobić. Oczywiście nie zawsze mamy taką możliwość, dlatego wówczas musimy poradzić sobie w inny sposób. Na samym początku warto zabezpieczyć rogi i kanty mebli, aby nie uszkodziły się w trakcie ich przewożenia lub przenoszenia. Tu skutecznym i tanim rozwiązaniem będzie przymocowanie do rogów mebli kartonów, gąbki lub starych tekstyliów. Następnie meble możemy przemieszczać z większa pewnością, że nie zostaną wówczas uszkodzone.

Jak jeszcze zabezpieczyć meble?

Sprawdzoną metodą jest ustawienie mebli na środku remontowanego pomieszczenia. Wówczas mamy swobodny dostęp do ścian, a meble, które znajdują się w bezpośrednim pobliżu siebie, dużo łatwiej zabezpieczyć. Następnie wszystko powinniśmy obłożyć folią malarską o odpowiedniej grubości, która ochroni meble. Oczywiście końce folii musimy dodatkowo zakleić taśmą, aby zminimalizować ryzyko przedostania się pod folię pyłów i innych zanieczyszczeń, które powstają w trakcie remontu i nie sposób uniknąć ich produkcji.

To najprostsze i sprawdzone metody na skuteczne zabezpieczenie mebli w trakcie remontu. Jeżeli przechodzimy do remontowania centralnej części pomieszczenia to meble wówczas delikatnie przesuwamy w inne miejsce i uwalniamy w ten sposób przestrzeń. Od tego jak zabezpieczymy nasze meble na czas remontu, w dużej mierze zależy ich żywotność i przydatność do spożycia. Po więcej ciekawych porad dotyczących remontów oraz wyposażenia wnętrz, warto zajrzeć do naszego poradnika online, który przygotowaliśmy tutaj https://www.meble.pl/poradnik.

Możesz również polubić…